Křišťálová pryskyřice GEDEO (Pébeo) - sada 150 ml čirá

 
 
Křišťálová pryskyřice je určena jako perfektní imitace skla, nebo k zalévání menších předmětů.
309 Kč    
Kód produktu 15317
Značka Pébéo
Kategorie Křišťálová pryskyřice
 

Křišťálová pryskyřice je dvousložková pryskyřice určená primárně k tvorbě odlitků. Nejčastěji je využívána jako perfektní imitace skla, nebo k zalévání menších předmětů. Po 12 hodinách tvrdnutí je možné pryskyřici opatrně vyndat z formy a tvarovat ji. Úplné vytvrdnutí trvá 24 hodin. Po úplném vytvrdnutí je pryskyřice transparentní a pevná. Lze ji pak dekorovat barvami na sklo Pébeo Vitrail.

POSTUP :
Ve vhodné nádobě smíchejte jednu část tužidla (B) ku dvěma částem pryskyřice (A) a pečlivě zamíchejte (hlavně v rozích nádoby). Je potřeba PŘESNĚ si směs odměřit. Míchejte VELMI POMALU, abyste zamezili tvorbě bublin. V této fázi můžete tónovat barvami Pébeo Vitrail. Doporučujeme poté smíchanou směs přelít do jiné nádoby, aby byla jistota, že směs bude všude dobře zamíchaná. Vzniklou směs poté nalijte do vazelínou vymazané formy. Pokud na povrchu budete mít nějaké bublinky, můžete po povrchu projet zapalovačem a bublinky se ztratí. Po 24 hodinách tuhnutí odlitek z formy opatrně vyjměte. Tuhnutí urychlíte, když formu s pryskyřicí umístíte ke zdroji tepla.

TIPY :
Pokud potřebujete odměřit přesné množství jednotlivých komponent k vyplnění zvolené formy, postupujte takto: vyplňte vybranou formu vodou až po okraj. Vodu poté přelijte do vhodné odměrky. Na stupnici odměrky si odměřte 1/3 objemu pro tužidlo a zbývající objem pro pryskyřici (zbývající 2/3). Tím zajistíte přesné množství pro jednotlivé komponenty při tvorbě směsi. Před nalitím pryskyřice je nutné formu i odměrku řádně vysušit. Pokud smícháte tužidlo a pryskyřici v poměru 1:1, získáte odlitek, který po ztuhnutí zůstane měkký.

Kód výrobce: 766150

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: