Sada Foto Transfer Startovací

 
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 7
 
Lepidlo Foto Transfer Potch v sadě pro vytváření individuálních dekorativních foto-dárků a domácích doplňků metodou přenosu fotografií z papíru na zvolený povrch.
579 Kč    
Kód produktu 28627
Značka Hobby Line
Kategorie Decoupage
 

Sada Foto Transfer Potch pro vytváření individuálních dekorativních foto-dárků a domácích doplňků.

Sada obsahuje:
Foto Transfer Potch (20 ml)
1x lesklý lak (20 ml)
Kniha 108 stran (jazyk německý)


- otevírá nové možnosti pro umělecké tvoření koláží pomocí kombinace fotografií, akrylové malby, šablonování, atp.
- pro přenos výtisků a kopií fotografií z laserových tiskáren, novinových článků, obrázků z časopisů, atp., na plátno, dřevo, keramiku, kov, sklo, porcelán a látku
- na vodní bázi
- po vyschnutí získá saténový lesk a je průhledné
- voděodolné
- může být použito také jako vrchní krycí lak, lepidlo potom fotografiím poskytuje ochranu před prachem a špínou

 

Pracovní postup:

1) Vytiskněte nebo okopírujte Vaši originální fotografii na laserové tiskárně. Poté položte fotografii na podklad a naznačte její obrysy buď fantomovou tužkou (stopa po čase zmizí, položka č.10150), nebo lehce tužkou.
2) Poté pomocí syntetického štětce nebo válečku natřete líc fotografie + vyznačenou plochu na podkladu souvislou vrstvou Foto Transfer Potche. Pracujte rychle!
3) Ihned vezměte natřený obrázek a lícem dolů ho umístěte do obrysu vyznačeného na podkladu - "mokré na mokré". Pak fotografii nožem, pravítkem, nebo suchým válečkem rovnoměrně přitlačte. Přebytky lepidla po okrajích obrázku ihned odstraňte hadříkem. 10 minut sušte obrázek fénem (na plný výkon). Pak nechte úplně vychladnout! Další možností je sušit 24 hodin při pokojové teplotě.
4) Papírovou vrstvu navlhčete kuchyňskou houbičkou a vyčkejte, dokud papír nezměkne.Nyní papír vydrolte prsty nebo hrubou stranou houbičky. Zůstane jen voděodolný Potch s přeneseným obrázkem. Jemné bílé zbytky papírových vláken zmizí dalším přelakováním buď další vrstvou lepidla, nebo akrylovým lakem.

 

 

Tipy pro tvorbu:

- povrch musí být světlého odstínu, suchý a hladký.
- pro tisk obrázku, který chcete přenést, použijte normální kancelářský papír (ne fotografický!)
- obrázky vytisknuté na inkoustové tiskárně nejsou vhodné, protože nejsou voděodolné a rozpíjí se
- používejte zrcadlově otočené kopie vašich fotografií, protože výsledný vytvořený obrázek potom zobrazí váš motiv ve správné orientaci.
- při tvorbě na plátno si podložte plátno knihou nebo něčím podobným, jako podporu
- pro povrchy citlivé na vodu (např. lepenka) rovněž aplikujte na celou plochu obklopující fotografii voděodolné Potch lepidlo na decoupage. To ochrání povrch, když je obrázek později vlhčen kvůli sejmutí papírové vrstvy.
- vhodné pro všechny textilie vyjma těch s vodoodpudivou úpravou, poté pouze ruční praní
- nenechte po nanesení Foto Transfer Potch uschnout na obrázku ani na povrchu, IHNED umístěte potřený obrázek na potřenou plochu - vlhké na vlhké - působí rychle!
- ihned sejměte přebytky lepidla okolo obrázku pomocí hadříku. Pokud tvoříte na sklo a porcelán, přebytečné lepidlo může být sejmuto po vysušení fénem a vychladnutí pomocí čističe skla.
- po vysušení fénem nechte povrch úplně zaschnout, předtím než navlhčíte papírovou vrstvu kvůli jejímu sejmutí
- pokud tvoříte obrázky a na závěr je přetřete tenkou a souvislou vrstvou Foto Transfer Potch lepidla, barvy budou více zářivé a také voděodolné.
- pomůcky po použití omyjte čistou vodou

 

Kód výrobce: 49940

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: